3 powody, dla których warto chodzić do Galerii

Galeria jest miejscem interesującym. Z jednej strony ludzie chodzą do niej beznamiętnie – jedynie po to, by zrobić zakupy i wyjść, beż żadnych większych emocji… no może z żalem, że wydali zbyt dużo pieniędzy. Z drugiej jednak – to przestrzeń, gdzie spotykają się losy różnych osób. Nie trudno zauważyć zaś, że na takiej przestrzeni powstają różne historie – jedne z happy endem, inne negatywne w skutkach. Dziś przedstawiam kilka powodów, dlaczego warto od czasu do czasu przejść się do galerii.

Można w niej spotkać pracowników, którzy okażą się być bratnimi duszami.


Często ludzie traktują sprzedawców jako osobę, która ma być jedynie jedną z opcji pomocy i obsługi oferowanej przez sklep. Pracownicy to jednak ktoś więcej. To osoby, które mają swoje problemy. Jeśli otworzymy się na ich historię, być może, tak jak Jacek i Lily, zauważymy w nich kogoś nam bliskiego.

W galeriach często organizowane są różnego rodzaju spotkania czy koncerty.

Są one idealną okazją do poznania swojego idola i konfrontacji wyobrażeń o nim z rzeczywistością. Dzięki nim możemy sprawdzić, podobnie jak Eliza, czy osoba, która jest dla nas inspiracją, jest godna, by nią być.

Często w galeriach dochodzi do spotkań, które w znaczący sposób wpływają na czyjeś życie.

Przez galerię handlową codziennie przewijają się setki ludzi. Każdy z nich jest pewną indywidualnością, z którą spotkanie może zmienić ludzie życie czy otworzyć oczy na niektóre kwestie. Spotkanie Dawida z wróżką było właśnie tego typu wydarzeniem, które zasiało w mężczyźnie (słuszne) ziarno niepewności wobec nadchodzącej przyszłości. Dawid, mimo iż początkowo nie wierzył w słowa wróżki, szybko zrozumiał, że dzięki wypadowi do galerii tuż przed świętami Bożego Narodzenia oszczędził sobie wielu nieprzyjemności.

Galeria handlowa potrafi być miejscem niezwykłym. Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze może wydarzyć się w galerii, sięgnijcie po zbiór krótkich historii autorstwa Beaty Woźniak i Daniela Koziarskiego. To lekka, intrygująca i zabawna lektura, którą czyta się z wielką przyjemnością.

Jedna myśl na temat “3 powody, dla których warto chodzić do Galerii

  • 19 sierpnia 2020 o 08:44
    Permalink

    Przyznam szczerze, że rzadko chodzę do galerii, Może dlatego, że najbliższą jest oddalona dość mocno od mojej małej miejscowości. 😊

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.