Bohaterowie o zatrutych sercach

Problem zatrutego serca jest tematem, na który Angelika Ślusarczyk w swojej najnowszej powieści kładzie ogromny nacisk. Autorka uświadamia, że każdy człowiek, nie wyłączając wykreowanych przez nią bohaterów, ma w sercu truciznę, której nie sposób się pozbyć. W jaki sposób powstaje ta trucizna? Poznajcie kilku bohaterów Zatrutych serc, na przykładzie historii których można to wytłumaczyć.

Bogdan.
Ojciec Klary jest postacią o intrygującym charakterze. Z jednej strony wciąż kocha zmarłą kilka lat wcześniej żonę, która była jego jedyną i prawdziwą miłością. Jednak mówi się, że czas leczy rany. Mężczyzna pragnie uleczyć swoje serce, dlatego angażuje się w bardziej lub mniej udane związki. Aktualnie pustkę u jego boku wypełnia młoda Katarzyna – kobieta o niezwykle silnym charakterze, która jednak mija się z nim na każdym kroku. Mimo ciągłych prób prowadzenia normalnego, udanego życia miłosnego, Bogdan jest zagubiony. Miłość, którą obdarzył w przeszłości Matyldę przebiła wszystko; zatruła mu serce i nie pozwoliła na spokojną przyszłość.

Marcel.
Jako najlepszy przyjaciel Klary, Marcel zawiódł ją. Kiedy dziewczyna go najbardziej potrzebowała, on rozpłynął się, zapomniał o niej i nie próbował jej pomóc. W momencie, gdy ich znajomość miała definitywnie zakończyć się, chłopak poczuł, jak bardzo mu zależało na przyjaciółce. Mimo iż nie była to miłość romantyczna, chłopak kochał Klarę całym sercem. Jej odejście było dla niego ogromnym ciosem. W tym momencie poczuł on całą gamę emocji, w której na pierwszym miejscu wybijało się poczucie winy, a także ogromna niemoc. Marcel zrozumiał, że koniec znajomości jest winą jego i jego zatrutego serca.

Klara.
Rodzice, przyjaciel, chłopak… powodów, dla których serce Klary zostało zatrute jest wiele. Dziewczyną targają sprzeczne emocje. Kocha i nienawidzi jednocześnie. Pragnie jedynie spokoju, którego jednak nie potrafi osiągnąć po śmierci Matki. Jest zagubiona i niepewna. Mimo ogromnej odwagi i siły woli, nie potrafi zmienić swojego życia. Przeszłość zdeterminowała jej teraźniejszość i przyszłość. Miłość stała się zgubą. Klara działa po jej wpływem, przez co niejednokrotnie przyszło dziewczynie niezwykle cierpieć.

Zatrute serca prezentują wielu bohaterach o skomplikowanej trudnej przeszłości. Znacie jakieś inne książki i bohaterów, o których moglibyście powiedzieć, że ich serca zostały zatrute?

Jedna myśl na temat “Bohaterowie o zatrutych sercach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.