Control Z *Sezon 1*

Wszyscy nastolatkowie mają swoje tajemnice. Jedni mniejsze drudzy większe. Niektórych sekrety dotyczą błahostki, jak upicia się na urodzinach koleżanki czy dostanie jedynki z matematyki. Inni jednak skrywają coś o wiele gorszego…

W szkole pojawia się haker. Zaczyna on ujawniać najgorsze sekrety uczniów. Nie powstrzymuje się przed groźbami i szantażem. Sofia zaczyna prowadzić dochodzenie, które okazuje się być niezwykle zaskakujące w skutkach.

Zaczynając Control Z, lepiej zarezerwujcie sobie kilka godzin. Nowy serial Netflixa to produkcja lekka, zaskakująca i niezwykle wciągająca. Przedstawiona w ośmiu odcinkach historia nie jest wyjątkowo skomplikowana ani nietypowa, a jednak intryguje na tyle, by zatrzymać odbiorców przy sobie do samego końca.

Bohaterowie to istna mieszanka wybuchowa! Różne temperamenty, zainteresowania, cechy osobowości. Control Z prezentuje całą gamę wielobarwnych charakterów, których więcej dzieli niż łączy. Poprzez taki dobór postaci w produkcji dużo się dzieje. Kłamstwa, intrygi, konflikty, bójki – bez tego się nie obejdzie.


Główna bohaterka jest postacią specyficzną. Nie jest to osoba, która ma wywoływać w widzach jedynie pozytywne emocje. Z jednej strony inteligentna, zabawna i empatyczna, z drugiej jednak zmagająca się z ogromnymi problemami. Słaba psychicznie. Zagubiona w otaczającej ją rzeczywistości. Nie jest bohaterką, którą się uwielbia, jednak jest to ten typ postaci, której się współczuje i którą się rozumie.

W serialu nie znajdzie się postaci jednoznacznie złych czy dobrych, są jedynie bohaterowie, których życie doświadczyło w mniejszym bądź większym stopniu. Haker ujawnia ich przeszłość, czym w znaczący sposób wpływa na teraźniejszość i przyszłość bohaterów. Na szczególną uwagę zasługują Javier i Raul – dwie postaci w dużym stopniu wpływające na fabułę. Są to bohaterowie kompletnie różniący się od siebie, mający inne priorytety. Łączy ich tylko jedno – przyjaźń z Sofi. Bez któregokolwiek z nich serial ten byłby niekompletny. Dodają oni fabule charakteru, sprawiają, że staje się ona ciekawsza.

Control Z to młodzieżówka idealna na zabicie nudy czy odmóżdżenie. Jednocześnie jest to serial ciekawy i niebanalny pod wieloma względami, (mimo iż odrobinę schematyczny.)Charakterystyczni, prawdziwie nakreśleni bohaterowie dodają fabule to co najlepsze, sama zaś postać głównej bohaterki, a także postaci jej przyjaciół, sprawiają, że Control Z fascynuje, zmusza do zastanowienia się nad naszym życiem inie daje o sobie zapomnieć.

Jedna myśl na temat “Control Z *Sezon 1*

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.