Barwny kalejdoskop ludzkich losów – Galeria ~ Beata Woźniak, Daniel Koziarski

Galeria handlowa dla większości ludzi jest miejscem, w którym mogą kupić ubrania czy różnego rodzaju akcesoria, a także zjeść w jednej z kilku popularnych sieci barów lub restauracji. Dla niektórych jednak galeria jest czymś więcej – miejscem, gdzie całe życie wywraca się do góry nogami. To właśnie w galerii ludzie dowiadują się prawdy o bliskich osobach, nawiązują znajomości wpływające na ich całe życie czy dowiadują się wielu interesujących rzeczy na temat innych. Galeria jest miejscem, w którym ludzkie losy splatają się się ze sobą, nawet jeśli człowiek nie jest tego świadomy.

Galeria jest zbiorem dwudziestu jeden krótkich opowiadań, przedstawiających nic ze sobą nie mających wspólnego ludzi. Jedyną rzeczą łączącą bohaterów jest galeria, w której miejsce mają przełomowe w ich życiu wydarzenia. W niej ludzie poznają prawdziwą naturę innych, są okłamywani i sami kłamią, a także popełniają błędy, które rzutują na całe ich późniejsze życie.

Publikacja Beaty Woźniak i Daniela Koziarskiego to intrygująca i dynamiczna pozycja na kilka wieczorów. Każde z prezentowanych przez autorów opowiadań podzielone jest na dwie kilkustronicowe części i przedstawia historię innych bohaterów. Dzięki temu powieść czyta się szybko i z zainteresowaniem. Żadna z przedstawionych historii nie nudzi, każda jest oryginalna i ciekawa. Nie ma dwóch podobnych opowiadań w całym zbiorze.

Podobnie jeśli chodzi o bohaterów – mimo że na poznanie każdego z nich mamy dosłownie kilkanaście stron, nie sposób nie związać się emocjonalnie z którymkolwiek. Każdy jest indywidualnością, prezentuje inne postawy, ma inne cechy. Wśród całej gamy różnobarwnych postaci nie znajdziemy dwóch podobnych. Mamy męża, którego żona zdradziła z kobietą, nastolatkę, której miłość szybko przerodziła się w nienawiść czy kelnera walczącego o honor kobiety. Każdy z bohaterów boryka się z innym problemem – kocha lub nienawidzi, szuka szczęścia lub pragnie odpokutować swoje winy. Każdy jest wyjątkowy i opowiada wyjątkową historię.

Galeria to utwór lekki i ciekawy. Pozwala na kilka godzin oderwać się od otaczającej człowieka rzeczywistości i zanurzyć w opowieściach o przeżyciach ludzi, którzy tak naprawdę mogliby być tymi „obcymi” spotykanymi przez nas podczas każdej wizyty w galerii handlowej. Szczere, intrygujące, realne i poruszające – takie są historie przedstawione w Galerii.

Za możliwość poznania książki dziękuję serdecznie wydawnictwu Novae Res! ♥

Jedna myśl na temat “Barwny kalejdoskop ludzkich losów – Galeria ~ Beata Woźniak, Daniel Koziarski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.