[ZAPOWIEDŹ] Ballada ptaków i węży ~ Suzanne Collins

Dziesiąte Głodowe Igrzyska rozpoczyna poranek dożynek. Na Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow przygotowuje się, by jak najlepiej wykorzystać szansę na chwałę – jako mentor. Jego rodzinny dom podupadł i kruchy los mężczyzny zależy teraz od tego, czy Coriolanus zdoła pokonać innych mentorów urokiem i sprytem.

Tyle że los nie bardzo mu sprzyja. W udziale przypadła mu dziewczyna z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego z biednych. Losy obojga splotą się ciasno – każda decyzja, jaką podejmie Snow, może prowadzić do sukcesu lub porażki, triumfu lub klęski. Na arenie walka trwa aż do śmierci, ale poza areną Coriolanus zaczyna współczuć trybutce… Wie jednak, że musi zrównoważyć obowiązek postępowania według zasad z chęcią przetrwania niezależnie od ceny.

Premiera: 17 czerwca 2020
Wydawnictwo: Media Rodzina

4 myśli na temat “[ZAPOWIEDŹ] Ballada ptaków i węży ~ Suzanne Collins

 • 15 maja 2020 o 08:25
  Permalink

  Nie miałam pojęcia o tej premierze. Może dlatego, że nie miałam jeszcze okazji sięgnąć po powieści tej autorki, choć jej nazwisko non stop przewija mi się przed oczami. Może w końcu uda mi się nadrobić braki.

  Odpowiedz
  • 15 maja 2020 o 19:40
   Permalink

   Zachęcam z całego serca do sięgnięcia po książki Collins 🥰 Według mnie, wbrew pozorom, są one czymś więcej niż typowymi dystopiami i młodzieżówkami 🙂

   Odpowiedz
  • 15 maja 2020 o 20:03
   Permalink

   Szkoda, że ci się nie podobały 😕 Jak dla mnie są jedną z najlepszych dystopii, jakie miałam okazję czytać! 😀

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.