[Z głową w chmurach] Imiona, do których mam sentyment

źródło

Na świecie istnieje wiele imion. Każdy z nas zna takie, które uwielbia lub których nienawidzi. Na to czy lubimy jakieś imię wpływa wiele czynników – wspomnienia, poznane osoby, a nawet bohaterzy książkowi. Dziś chciałabym przedstawić wam imiona, jakie ja uwielbiam i powiedzieć, dlaczego tak jest.

FABIAN
 

Pochodzenie: łacińskie
Znaczenie: bób
http://www.ksiegaimion.com/fabian
Na pierwszym miejscu jest zdecydowanie to imię. W przeszłości byłam wielką fanką Pierwszej miłości (zanim serial ten zmienił się w banalny tasiemiec). Był w niej kiedyś bohater o imieniu Fabian, który chodził z moją imienniczą – Patrycją. Polubiłam charakter tej postaci, a przez to i to imię.

Kolejny Fabian występował w Tajemnicach domu Anubisa. Był on osobą wyjątkowo inteligentną,
odważną, ale i skromną. Jego także wyjątkowo polubiłam. To zdecydowanie typ chłopaka, jacy mi się podobają. No i miał niesamowite poczucie humoru ♥

Patricia
 


Pochodzenie: łacińskie
Znaczenie: szlachetnie urodzona
http://www.ksiegaimion.com/patrycja

Haha, tak, jestem chyba jedną z nielicznych osób lubiących swoje imię. Jednak na usprawiedliwienie mam to, że tylko w wersji angielskiej. Dlaczego? Tutaj także ważną rolę odgrywa bohaterka z Tajemnic domu Anubisa. Patricia była osobą, jaką ja sama zawsze chciałam być – odważna, nie bojąca się powiedzieć prawdy prosto w twarz. Jednak mimo, że zgrywała twardzielkę, potrafiła być także lojalna i wierna swoim przekonaniom i sobie samej.

Jakub
 
Pochodzenie: hebrajskie
Znaczenie: urodzony jako drugi z bliźniaków
Z tym imieniem nie jest powiązane żadne wspomnienie ani postać. Lubię je, ponieważ najzwyczajniej w świecie podoba mi się jego brzmienie 🙂
Julia
 
Pochodzenie: łacińskie
Znaczenie: promienna i młoda
Kiedyś, gdy byłam chora, w telewizji obejrzałam kilka odcinków serialu Julia. Głowna bohaterka wydała mi się wyjątkowo podobna do mnie. Poczułam z nią pewnego rodzaju więź, którą czuję do tej pory. Od tego czasu wiele bohaterek moich opowiadań nosi to właśnie imię.
 
Lena
Pochodzenie: nieznane
Znaczenie: najprawdopodobniej skrót od Magdaleny bądź Heleny
Tutaj ważną rolę także odgrywa postać z serialu. Tym razem jest to postać z Violetty! Zapewne Ci, którzy mnie częściej odwiedzają, wiedzą, że lubię bohaterki z charakterem. Lena, młodsza siostra Naty, właśnie taka była. Nie bała się despotycznej Ludmiły, która zdominowała jej siostrę. Potrafiła powiedzieć to, co sądzi i nie bała walczyć się o swoje marzenia.
Arek [Arkadiusz]
Pochodzenie: łacińskie
Znaczenie: wielki wojownik; szczęśliwy jak Arkadyjczyk
No więc ten teges… chciałam nawet żeby mój brat się tak nazywał. Dlaczego? Przez krokodyla Arka z bajki Bracia koala 😀
By w niedzielę was nie zamęczać, to tyle. A wy jakie imiona lubicie i dlaczego? A swoje imię – podoba wam się ono? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.