LITERACKIE MIASTECZKO TAG

W tym nawale stosików, podsumowań i zapowiedzi, przychodzę do Was z niesamowitym tagiem, do którego nominowała mnie Ola z bloga Niczym Szeherezada – recenzje, za co serdecznie dziękuję 🙂 Tym razem mam okazję stworzyć swoje własne LITERACKIE MIASTECZKO!

Ratusz

Długo szukałam kogoś oryginalniejszego, ale bądźmy szczerzy: nikt mi nie pasuje bardziej niż Albus Dumbledore. Doskonale poradził sobie z opanowaniem około 1000 osób (tylu uczniów było w Hogwarcie), więc dlaczego miałoby mu się nie udać zarządzanie miastem?

Sklep

Mistrz Haxerlin byłby chyba najlepszym wyborem. Jego przewoźny kramik przyciągał wielu klientów, a jego osoba ciekawiła bardziej niż rzeczy, które sprzedawał. Do tego doskonale poradziłby sobie z trudnymi sytuacjami, dopóki oczywiście nie wplątałby się w jakieś nielegalne interesy i uciekł tam, gdzie pieprz rośnie 🙂

Zoo

Zwierzętami doskonale zająłby się Jack z powieści Chowańce. Gwiazdy przeznaczenia. Uwielbiał on swojego kota – Aldwyna, i myślę, że tak samo uwielbiałby inne istotki, jakie znalazłby się w magicznym (tak, magicznym) zoo.

Klub

Zdecydowanie jest to miejsce należące do Azazela i Kleopatry z trylogii Ja, diablica. Ta parka jest bardzo przebojowa i doskonale odnalazłaby się w prowadzeniu klubu (zwłaszcza, że Azazel ma już w tym doświadczenie ;))

Kawiarnia

Miejsce to odwiedzałoby zapewne wiele osób, gdyby poprowadziła je Babcia Wong z Malajskiego Excalibura. To przemiła staruszka, jednak ma także pewną tajemnicę – należy do triady Sio Sam Ong.

Szkoła

Na dyrektora szkoły dałabym Anię Shirley z Ani z Zielonego Wzgórza. Chciałabym by mieszkańcy mojego miasteczka mieli wysokie wykształcenie, dlatego postanowiłam wprowadzić kogoś z klasyki literatury, a także mającego doświadczenie i podejście do dzieci 🙂

Muzeum

Byłoby to muzeum sztuki, a prowadziłaby je Anna z powieści Eperu. Ma ona duszę artystki, dlatego doskonale nadawałaby się na to stanowisko.

Szpital

Idealna na to miejsce jest Pani Everdeen – mama Katniss i Prim z Igrzysk śmierci. Chyba każdy kto czytał trylogię wie, dlaczego umieściłam akurat tę osobę na miejscu dyrektora Szpitalu. Pani Everdeen potrafiła wyleczyć każdego, używając jedynie trudno dostępnych w 12 dystrykcie, acz mało skutecznych, leków i tego co miała pod ręką, np. śniegu.

Bank

Na to miejsce trudno było mi znaleźć kogokolwiek. Jednak w końcu padło na Rose Hathaway – dampirkę z krwi i kości. Może nie będzie miała ona cierpliwości do wymagających klientów, jednak w razie napadu poradzi sobie z każdym. Jestem tego pewna.

Księgarnia

Na to stanowisko nadaje się Rachel z serii Nocna Szkoła. Jest ona osobą oczytaną, ale i z charakterkiem. Lubi także uczyć się i czytać książki. Postać idealna do pracy w bibliotece.

Autobus

Czyli kierowcy do kolejnych miasteczek 🙂 Do zabawy zapraszam:
• Meredith z http://strefa-czytania-obowiazuje-wszedzie.blogspot.com/
• Magię słowa z http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/
• Detektywa książkowego z http://detektyw-ksiazkowy.blogspot.com/

Nominowałam tylko 3 osoby, jednak zachęcam do zrobienia TAGu każdego, kto tylko ma ochotę. A ja jeszcze raz dziękuję serdecznie za nominację. Miałam dużo frajdy, mogąc stworzyć swoje własne miasteczko i osadzić na różnych stanowiskach moich ukochanych bohaterów 🙂

10 myśli na temat “LITERACKIE MIASTECZKO TAG

 • 3 października 2015 o 20:39
  Permalink

  Oj, chętnie wpadłabym do miasteczka na ucztę, w końcu jeśli zarządzałby tam Dumbledore, byłoby to niezapomniane przeżycie! 😀 A i do klubu niewątpliwie bym zawędrowała 😉
  Świetnie sobie poradziłaś! Pozdrawiam :*

  Odpowiedz
 • 3 października 2015 o 21:31
  Permalink

  O, pierwszy raz widzę ten Tag i muszę przyznać, że jest mega 😀 W ratuszu u mnie też by rządził Dumbledore 😀

  Pozdrawiam serdecznie,
  Mona Te [Blog]

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.