Top 7: Magiczne krainy, w których mogłabym zamieszkać

Przepraszam was, że od praktycznie tygodnia nic nie pisałam, lecz miałam strasznego lenia. Nie chciało mi się pisać, ani nawet czytać. Na szczęście już mi prawie przeszło i mogę przedstawić wam 7 literackich krain (i miejsc) w których mogłabym zamieszkać 🙂 Zapraszam.

1. Baśniobór

Wróżki, fauny czy centaury, a oprócz tego ogromna krowa, dająca magiczne mleko i demony w zakazanych częściach rezerwatu. Uwielbiam takie magiczne klimaty i z wielką chęcią odwiedziłabym Baśniobór.

2. Hogwart

Powiedzcie, kto nie marzył o wizycie w Hogwarcie, poznaniu McGonagall, czy podokuczaniu Filchowi? Ja na swój list czekam już od 3 lat… ach ta poczta polska 😉

3. Bezkresja

Magiczna kraina, która mnie po prostu zauroczyła. Tutaj w towarzystwie zwykłych ludzi żyją magowie wraz ze swymi chowańcami – zwierzętami o magicznych mocach. Uroczy, acz tajemniczy świat w którym mogłabym zamieszkać.

4. Śródziemie

Chciałabym się wybrać w podróż do krain Śródziemia, lecz do czasów Bilba Bagginsa. Uwielbiam go. Władca pierścieni z Frodo to już nie to samo.

5. Piekło

Nie, nie chodzi mi o tradycyjną wizję piekła. Myślę o tej wykreowanej przez K.B.Miszczuk. Jak nie chcieć znaleźć się w tak cudownym miejscu rozpusty i wiecznej zabawy, gdzie jedną myślą możesz stworzyć to, co tylko zapragniesz?

PS. Te zdjęcie to moje wyobrażenie piekła z serii Ja, diablica… no może te w głowie było odrobinę ciemniejsze 😉

6. Mandora

Planeta Niny, a raczej księżniczki Antilii. Ciekawi mnie świat, którego energia bierze się z kwiatu i na pewno z chęcią wybrałabym się w podróż na Mandorę.

7. Narnia

Jeżeli ktoś nie chciałby trafić do krainy w której rządzi niesamowity i niezwyciężony lew Aslan, a na każdym kroku można spotkać mówiące zwierzęta, to nie wiem jak bardzo musi być mugolem (tak wiem, że nie ta historia, lecz te słowo mi pasowało :))

Do tych pięknych krain chciałabym się wybrać. A wy jakie magiczne (może z powieści dystopicznych?) światy chcielibyście zwiedzić?

15 myśli na temat “Top 7: Magiczne krainy, w których mogłabym zamieszkać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.